Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A bright statement piece with a design factor! This stylish floor lamp combines elegance with functionality and creates sophisticated lighting accents with its shimmering lampshade made of refined glass. The three-legged construction in an elegant brass look not only ensures a stable stand, but also lends the design a modern lightness. Whether as a soft light source for atmospheric evenings or as a chic reading companion next to your favorite armchair - this highlight blends effortlessly into any style-conscious interior. Combined with velvety sofas and golden accessories, it creates a luxurious lounge atmosphere!
- Large floor lamp in gold, 146 x 52 x 52 centimeters (H/W/D)
- The exclusive lampshade made of galvanized glass creates a harmonious design and provides pleasant lighting
- The 3 metal legs in gold ensure a stable stand and are coated with brass
- Provides elegant accents next to the sofa and is perfect as a soft ambient light or as focused reading lighting
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 146 cm |
| Largeur | 52 cm |
| Profondeur | 52 cm |
| Poids | 4 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | extras |
| Catalogue imprimé: | : Acier revêtu de laiton, : Verre Revêtu |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Sphere |
Évaluations
Se connecter