Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of retro glam meets modern design - this floor lamp is more than just a source of light. The oval glass body in a smoky finish creates an atmospheric, soft light and transforms any room into a stylish feel-good zone. The delicate frame in black provides a timeless contrast and brings clarity into play. Perfect as a highlight next to the sofa, as an extravagant element in the bedroom or as atmospheric lighting in the entrance area. In combination with velvet, metal accents or mid-century furniture, it reveals its full potential and makes a real design statement.
- Slim floor lamp in black, 160 x 25 x 25 centimeters (H/W/D)
- Shimmers delicately and silvery: the semi-transparent shade made of tinted, coated glass
- The filigree frame in plain black is made of robust steel and is brass-coated
- Provides indirect, cozy light and sets a modern accent next to sofas and armchairs, even when space is limited
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 160 cm |
| Largeur | 25 cm |
| Profondeur | 25 cm |
| Poids | 6.84 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, interrupteur, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu de laiton, Abats-jour: Acier revêtu de laiton, Verre Teint, 160 cm longueur de câble, 25 x 25 cm abat-jour, interrupteur, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock, PRIMA |
| Série: | Goblet |
Évaluations
Se connecter