Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This luxurious floor lamp provides atmospheric light. But even switched off, this Art Deco object is a real showstopper. The lampshade is in the shape of several palm leaves - for a holiday feeling all year long. Perfect for all those who don't want to do without exciting highlights even with a modern interior design.
- A man-sized floor lamp in gold that instantly turns any living room into a show stage
- Glamour, 1920s style and tropical flair, a palm lamp always provides that little extra
- Provides individual icing on the cake in classic rooms, where it looks spectacular with vibrant colours and a mix of styles
- Made entirely of steel, from the palm leaves to the frame and stable base
- Three light bulbs (not included) provide good lighting
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 170 cm |
| Largeur | 85 cm |
| Profondeur | 85 cm |
| Poids | 7.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | acier plaxé, 180 cm longueur de câble, interrupteur avec câble, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Palmera |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter