Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An exciting interplay of nature and clarity: this floor lamp combines striking design with a cozy atmosphere. The solid black steel base meets an organically grown wooden element—each piece is truly unique and full of character. The simple cream-colored cotton shade gently diffuses the light and provides atmospheric lighting without being intrusive. Whether as an elegant companion next to your favorite armchair, as a light source in the hallway, or a stylish addition to the bedroom, this lamp creates atmosphere with understatement and blends harmoniously into minimalist and nature-inspired living concepts.
- Tall floor lamp in black and white with wooden details, 165 x 40 x 20 centimeters (H/W/D)
- Naturally grown wood on a solid black steel base makes each lamp a truly unique piece
- The straight cotton lampshade in soft cream white provides pleasant lighting
- Adds harmonious accents next to the sofa and is perfect as soft ambient lighting or focused reading light
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, max. 60 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 165 cm |
| Largeur | 40 cm |
| Profondeur | 20 cm |
| Poids | 15.61 kg |
| Volume (emballé) | 0,22 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, fabriqué à la main, interrupteur, longueur de câble, monté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Pied: Acier revêtu par poudre, : Polystyrène, : Coton, Barre: Acier revêtu par poudre, Ornement: Bois massif Bois recyclé Bois flotté Naturel, 330 cm longueur de câble, 30 cm abat-jour, fabriqué à la main, interrupteur, câble revêtement plastique, monté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock, PRIMA |
| Série: | Nature |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Nature |
Évaluations
Se connecter