Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real highlight for style-conscious light lovers: with its shiny chrome finish and sculptural shape, this floor lamp is an elegant eye-catcher in the room. The large, semi-circular shade directs the light downwards - perfect for cozy reading corners, modern living rooms or as a stylish addition next to a sofa or lounge chair. Its minimalist look harmonizes particularly well with industrial interiors, mid-century pieces or clean loft settings. A design object with character that playfully combines functionality and decorative appeal and provides brilliant moments of light in every corner. Ideal for giving a room a style upgrade with little effort.
- Modern, chrome-colored floor lamp, 160 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- This mushroom lamp impresses with its stylish design and shiny chrome finish
- The tilting lampshade enables targeted lighting - whether as soft ambient light or as focused reading light
- Made of robust steel, the luminaire impresses with its durability and stability
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 15 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 160 cm |
| Largeur | 48 cm |
| Profondeur | 48 cm |
| Poids | 10.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,20 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, abat-jour, avec câble, extras, fabriqué à la main, longueur de câble, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Acier revêtu par poudre, 400 cm longueur de câble, 48 cm Ø abat-jour, fabriqué à la main, interrupteur avec câble, câble Revêtement textile, partiellement démonté, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Loungy |
| Topic: | Home Office |
| Calendrier marketing: | Octobre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter