Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Warm brass, tinted glass and an aesthetically reduced formal language: this floor lamp is cosy and cool at the same time and also fits wonderfully into small apartments.
- Floor lamp in modern design, which looks very cosy because of its brass surface and the tinted glass.
- It contributes a lot to the feel-good ambience with warm glowing bulbs in retro style.
- The brass details and the simple shape give the lamp a cool vintage charm, making it an elegant partner for velvet furniture and brass accessories.
- A real feel-good companion: just switch it on and make yourself comfortable on the sofa!
- For design lovers: there are many variants of matching table and floor lamps available in the Goblet series.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 160 cm |
| Largeur | 25 cm |
| Profondeur | 25 cm |
| Poids | 6.84 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Transparent |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, interrupteur, longueur de câble, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Structure: acier revêtu de laiton, Abats-jour: Verre teint, acier revêtu de laiton, 250 cm longueur de câble, 20 x 25 x 25 cm Abats-jour, interrupteur, câble revêtement plastique noir, Livraison démonté |
| Pièce: | Entrée, Salon |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock, PRIMA |
| Série: | Goblet |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter