Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. With his iconic design language and futuristic vision, he transforms furniture and lamps into functional works of art. This floor lamp in clear white attracts everyone's attention, its abstract, unique silhouette and glossy finish creating vibrant accents. The dimmability creates individual lighting moods that fill rooms with dynamism. A real highlight that integrates perfectly into modern, minimalist or avant-garde interiors in particular.
- Abstract, dimmable floor lamp in white, 157 x 80 x 80 centimeters (H/W/D)
- The tall floor lamp impresses with its abstract, unique silhouette and glossy finish in clear white
- The dimmable function allows precise control of the light intensity and creates atmospheric, individual lighting effects
- Inspired by futuristic design visions, this luminaire adds an eye-catching, dynamic touch to any room
- 230 V, bulb type LED, socket E27, number of bulbs 1, max. 100 watt, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 157 cm |
| Largeur | 80 cm |
| Profondeur | 80 cm |
| Poids | 48.5 kg |
| Volume (emballé) | 1,33 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, fabriqué à la main, partiellement démonté, revêtement plastique, réglable |
| Catalogue imprimé: | Fibre de verre, abat-jour, fabriqué à la main, 270 câble revêtement plastique, réglable, partiellement démonté, |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | Erosia |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter