Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real work of lighting art with the wow factor - this floor lamp plays with color, shape and fantasy. The four glass shades look like floating balloons, shimmering in soft tones from honey yellow to smoky gray and lending the room a dreamlike atmosphere. The sophisticated combination of galvanized glass and brass-coloured frame brings elegance into play and takes the design to a new level. Whether as a stylish statement in the living room or as an eye-catcher in the bedroom - this light sets targeted accents and brings modern art into the interior. Particularly effective in clean settings or as a highlight in a retro mix.
- Spectacular floor lamp with four glass shades, 162 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- Four semi-transparent glass shades shimmer in natural shades of color and are reminiscent of floating balloons
- The brass-coated steel finish is elegant and high-quality
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom, the luminaire provides pleasant light
- 230 V, socket E27, number of bulbs 4, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 162 cm |
| Largeur | 48 cm |
| Profondeur | 48 cm |
| Poids | 7 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Multicolore |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, interrupteur, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu de laiton, Socle: Acier revêtu de laiton, Abats-jour: Verre Revêtu, 460 cm longueur de câble, 26 x 15 x 15 cm abat-jour, 18,50 x 16,50 x 16,50 cm abat-jour, 19 x 15 x 15 cm abat-jour, interrupteur, câble revêtement plastique Noir, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Balloon Dance |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter