Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A luminous design statement with sculptural charm: this elegant floor lamp combines three shimmering glass spheres with a graphically clear frame in deep black. The subtle tint of the light fixtures creates fascinating light effects – even when switched off. The heavy base made of fine marble not only provides stability but also adds a touch of luxury. Whether next to your favorite armchair, as a stylish companion in the hallway, or as a highlight in the living room, this lamp brings character and atmosphere to any room. Ideal for modern interiors with a penchant for refined details and cozy elegance.
- Tall floor lamp in black with three round glass shades, 175 x 30 x 30 centimeters (H/W/D)
- Three glass ball shades with their special coloring create fantastic reflections, even when they are switched off
- The black frame made of sturdy steel impresses with its clean lines and timeless modernity
- The base made of fine marble ensures stability next to a sofa, armchair, or in the entrance area
- 230 V, G9 socket, number of bulbs 3, max. 3 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 175 cm |
| Largeur | 30 cm |
| Profondeur | 30 cm |
| Poids | 8.55 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | abat-jour, démonté, extras, fabriqué à la main, interrupteur, longueur de câble, revêtement plastique, socle |
| Catalogue imprimé: | Abats-jour: Verre Teint, Structure: Acier revêtu par poudre, Pied: Acier revêtu par poudre, 150 cm longueur de câble, 20 cm Ø abat-jour, 30 cm socle, fabriqué à la main, interrupteur, câble revêtement plastique, démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Alcapone |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
Se connecter