Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish lighting fixture: this elegant floor lamp attracts attention with its unusual combination of blue, galvanized glass and a cylindrical metal shade inside. The delicate metal mesh insert creates fascinating light effects, while the titanium-coated frame in gold adds a luxurious touch to the design. Whether as a stylish addition next to the sofa, in the bedroom, or in a reading corner, this lamp skillfully sets accents. It looks particularly harmonious in combination with soft fabrics, natural materials, or shiny surfaces, creating an atmosphere that radiates elegance and tranquility.
- Elegant floor lamp in blue and gold, 155 x 34 x 34 centimetres (H/W/D)
- The sculptural shade made of galvanized glass in a delicate blue provides pleasant lighting
- The cylindrical inner shade made of fine metal mesh and the golden steel frame create fascinating light reflections
- The designer lamp works perfectly as soft ambient lighting or as focused reading light
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 155 cm |
| Largeur | 34 cm |
| Profondeur | 34 cm |
| Poids | 7.52 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Barra: Acier revêtu de titane, Socle: Acier revêtu de titane, Abats-jour: Verre Galvanisé, 360 cm longueur de câble, 34 cm abat-jour, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Arcadia |
Évaluations
Se connecter