Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Timeless style meets vibrant color: this round wall clock makes a striking statement with its golden numerals and hands on a rich red dial. Its modern retro design lends living and working spaces a stylish atmosphere and combines practical functionality with decorative appeal. Whether as an eye-catching feature in the living room, a daily reminder in the kitchen, or an inspiring accessory in the office, this clock effortlessly complements a wide variety of interior styles. As a special housewarming or anniversary gift, it will delight design enthusiasts and anyone who values punctuality.
- Round wall clock in red and gold, 48.7 x 48.7 x 3.5 centimetres (H/W/D)
- This wall clock impresses with its golden numbers and hands on an elegant red dial
- Exudes modern retro flair and is as useful as it is decorative
- An ideal gift idea for a housewarming or company anniversary, for design enthusiasts or punctuality fanatics
- 1 x battery not included AA LR6 1.5V Mignon
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 48.5 cm |
| Largeur | 48.5 cm |
| Profondeur | 4.5 cm |
| Poids | 1.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rouge |
|---|---|
| Details: | AA LR6 1,5V Mignon, extras |
| Catalogue imprimé: | Cadran: Panneau de fibres Corrodé, laqué, Aluminium laqué, Fond: Acrylonitrile-butadiène-styrène, Aiguilles: Aluminium laqué, 1 x pile non incluse AA LR6 1,5V Mignon, |
| Pièce: | Entrée |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Leonardo |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
Se connecter