Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of the exotic meets practicality: This playful wall coat rack with its charming monkey family brings a touch of zest to the hallway or dressing area. Whether as a humorous detail in the entrance area or as an unusual highlight in the guest room - the artistically crafted figures made of solid artificial stone create stylish accents. Four hooks provide space for jackets, bags or accessories and turn the wall into a decorative organizer. Particularly effective in combination with plants, golden mirror frames or tropical prints. An interior statement that skillfully combines function and fantasy - tongue-in-cheek, unusual and guaranteed to be a talking point.
- Black wall coat rack with monkey motif, 21 x 38 x 5 centimeters (H/W/D)
- Four cute little monkeys provide stylish space for jackets, bags and accessories
- Richly detailed and with a vintage look, the wardrobe sets unique accents
- Made from robust polyresin and painted and varnished
- An exotic design highlight for every hallway and entrance area
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 21 cm |
| Largeur | 38 cm |
| Profondeur | 5 cm |
| Poids | 0.73 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, horizontal |
| Catalogue imprimé: | Polyrésine, pour montage au mur horizontal, 15 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Pièce: | Entrée |
| Speciaux: | En stock, PRIMA |
Évaluations
Se connecter