Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Character meets function: with its golden parade of dogs, this wall coat rack not only brings order but also plenty of charm to the entrance area. The detailed four-legged friends act as stylish hooks for jackets, bags or scarves - and bring a smile to your face at the same time. They look particularly effective against dark wall colors, in combination with statement mirrors or as a humorous highlight in the guest WC. A decorative storage miracle that shows personality and adds a glamorous, playful touch to even the smallest of rooms.
- Unusual wall coat rack with dog motif in gold and black, 15.5 x 30.5 x 7.5 centimetres (H/W/D)
- 4 cute dog heads make this coat rack an animal highlight in the hallway
- A real design highlight that impresses with its detailed workmanship and glamorous color scheme
- Made of dimensionally stable polyresin, painted by hand and therefore ideal for jackets, bags and accessories
- 4 sturdy hooks stylishly keep the entrance area tidy
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 15.5 cm |
| Largeur | 30.5 cm |
| Profondeur | 7.5 cm |
| Poids | 0.76 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, horizontal |
| Catalogue imprimé: | Polyrésine, pour montage au mur horizontal, 10 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Animal Family |
Évaluations
Se connecter