Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Shine meets function - this wall coat rack transforms the hallway into a small show stage. Silver disco balls reflect the light in a fascinating way and create sparkling highlights on the wall. The deep black steel frame provides a cool contrast and adds a modern, slightly extravagant touch to the interior. Six hooks offer plenty of space for jackets, bags or hats - stylishly organized and always within easy reach. The coat rack looks particularly effective on colored walls or against a concrete look. A must-have for anyone who wants to display everyday items with a twinkle in their eye.
- Modern wall coat rack with disco balls in silver and black, 44.5 x 79 x 5.5 centimeters (H/W/D)
- Decorated with numerous small disco balls, this wardrobe sets sparkling accents
- The black frame is made of robust steel and adds a modern touch
- Ideal for jackets, bags and accessories in the hallway or dressing area
- Six sturdy hooks stylishly keep the entrance area tidy
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 44.5 cm |
| Largeur | 79 cm |
| Profondeur | 5.5 cm |
| Poids | 0.93 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu par poudre, Habillage: Polystyrène expansé, Verre Miroité, Crochet de vestiaire: Acier revêtu par poudre, 20 kg capacité de charge maximale, monté |
| Pièce: | Entrée |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Disco Balls |
Évaluations
Se connecter