Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A playful highlight for any hallway or entrance area: this wall coat rack combines charming design with practical functionality. The delicate cat figures made of high-quality polyresin lend the wall a certain lightness and bring a smile to the room. With several robust hooks, the coat rack offers space for jackets, bags or accessories without taking up too much space. It looks particularly harmonious in modern, Scandinavian or playful boho interiors. In combination with natural materials such as wood or soft colours, it blends seamlessly into any home while adding a humorous accent to the wall.
- Small wall coat rack with cat motif, 18.3 x 42 x 6.5 centimetres (H/W/D)
- Five cute kittens provide stylish space for jackets, bags and accessories
- Richly detailed and with a vintage look, the wardrobe creates unique accents
- Made from robust polyresin and painted, making it ideal for jackets, bags and accessories
- A functional design highlight for every hallway and entrance area
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 18.3 cm |
| Largeur | 42 cm |
| Profondeur | 6.5 cm |
| Poids | 0.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, horizontal |
| Catalogue imprimé: | Polyrésine, pour montage au mur horizontal, 10 kg capacité de charge maximale |
| Pièce: | Entrée |
| Speciaux: | En stock, PRIMA |
| Série: | Cats Life |
Évaluations
Se connecter