Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Fluffiness guaranteed: this faux fur in delicate cream white brings cosy warmth and stylish lightness to your home. With its particularly soft surface, it invites you to linger and creates a relaxed, harmonious atmosphere in no time at all. Versatile as a cosy element on a sofa or armchair, as a fluffy addition to the bed or decorative over a bench – this accessory transforms any space into a little oasis of well-being. The 100% cotton backing emphasises the natural feel and completes the look.
- Soft faux fur in cream white, 90 x 60 x 0 centimetres (H/W/D)
- With its fluffy, soft surface, this faux fur rug creates a welcoming and harmonious atmosphere
- In delicate cream white, it blends into almost any interior and creates a calming ambience
- Versatile, whether as a cosy element on the sofa or as a fluffy addition next to the bed
- The 100% cotton reverse side ensures a comfortable, natural feel
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 90 cm |
| Largeur | 60 cm |
| Profondeur | 1 cm |
| Poids | 0.85 kg |
| Volume (emballé) | 0,01 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | nettoyage à sec |
| Catalogue imprimé: | Partie supérieure: 100 % Polyester, Partie inférieure: 100 % Coton, nettoyage à sec |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Mika |
| Topic: | Christmas, Home Office |
Évaluations
Se connecter