Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Their extraordinary, life-size human-animal sculptures can be found in major cities such as New York, Sydney and London. At KARE you will find a range of unique artistic objects by Gillie and Marc, who are committed to the reconciliation of humanity and nature through their art.
- Animal figure of a rhino in gold and brown, 21 x 37 x 32 cm (H/W/D)
- This objet d'art was created exclusively for KARE by the Australian artist couple Gillie and Marc
- With a certificate of authenticity from the artists on the side of the decorative object
- Each figure is unique and finished by hand
- Made from polyresin and painted
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 21 cm |
| Largeur | 37 cm |
| Profondeur | 32 cm |
| Poids | 3.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Marron |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, peint à la main |
| Catalogue imprimé: | |
| Speciaux: | Deals, En stock, US-Fit |
| Série: | Sleeping Animal |
| Calendrier marketing: | Mars, Avril, Mai |
Évaluations
Se connecter