Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An artistic, extraordinary decorative object based on an idea by the well-known artist couple of Gillie and Marc. Their message to everyone: remember to love and protect our world. Their hybrids of animals and humans are characteristic of their work.
- Artistic object with a message based on an idea by the world famous duo Gillie and Marc.
- In the spirit of Gillie and Marc, Gangster Rabbit expresses the deep connection between animal and human beings.
- A rabbit's head with a smile on its lips on a woman's body - adds an extraordinary touch to any decoration.
- On the shelf and on the sideboard it looks like an original from an art gallery.
- Gangster Rabbit also comes in white.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 39 cm |
| Largeur | 26 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 1.25 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Speciaux: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Série: | Gillie & Marc |
| Topic: | Spring Selection |
| Calendrier marketing: | Février, Avril |
Évaluations
Se connecter