Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Artistic, extraordinary decorative object based on an idea by the well-known artist couple Gillie and Marc. Their message to everyone: remember to love and protect our world. Their hybrids of animals and humans are characteristic of their work.
- Artistic added value: this charming lady rabbit is inspired by the works of the well-known artist pair of Gillie and Marc
- With their naturalistic animal depictions the artist duo give us lots of food for thought
- A bunny in feminine form and a dog in male form are the most famous characters created by the artist couple
- A sophisticated gem for every sideboard or shelf: the story behind these animal figures is profound, their look very aesthetic
- This decorative object is also available in black, and Gangster Dog is also available from the shop
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 39 cm |
| Largeur | 26 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 1.25 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc |
|---|---|
| Speciaux: | US-Fit |
| Série: | Gillie & Marc |
| Topic: | Spring Selection |
| Calendrier marketing: | Février, Avril |
Évaluations
Se connecter