Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A decorative statement full of symbolic power: this artistic figurine impresses with its expressive silhouette and a sophisticated, rustic finish reminiscent of handcrafted art. The interlocking shapes lend an emotional depth to modern living spaces and speak of solidarity. It looks particularly impressive on sideboards, on shelves or as a contrast to clean lines and natural materials - a stylish eye-catcher with meaning and character.
- Abstract decorative figure in gold, 27 x 29.5 x 6 centimetres (H/W/D)
- An artistic decorative object that symbolises solidarity and harmony
- Impresses with its sculptural shapes and elegant, rustic finish
- Creates powerful accents on sideboards, shelves or windowsills
- Painted by hand and made from robust polyresin
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 27 cm |
| Largeur | 29.5 cm |
| Profondeur | 6 cm |
| Poids | 0.96 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Cuivre, Doré |
|---|---|
| Details: | Teilweise Handarbeit, chaque pièce est unique, peint à la main |
| Catalogue imprimé: | polyrésine, chaque pièce est unique, peint à la main, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | People |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter