Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
You will be right on trend with this multi-coloured French bulldog as a decoration. The eye-catching figurine made of lightweight cast stone is not only for dog lovers, but for everyone who wants to give their living area a modern touch. Thanks to its dimensions of 21.5 x 24 x 11.5 this four-legged friend has a decorative size and makes a sensational home accessory on any shelf, sideboard or window sill.
- Declaration of love to cute little dogs and especially to the charming French bulldogs
- Just as original as all colourful dogs
- Immediately gives your decoration ideas a highly individual touch
- A witty gift idea for any occasion, e.g. for a flat-warming party
- You will find many more trendy animal figurines in the KARE online shop and in the stores
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 21.5 cm |
| Largeur | 24 cm |
| Profondeur | 11.5 cm |
| Poids | 0.75 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | polyrésine, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Série: | Comic Dog |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Évaluations
Se connecter