Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
It’s the decoration that makes a home really cosy, because it tells you a lot about the people who live there and makes furnishing a little more fun every day. Just like this decorative sculpture of a couple, which is handmade in the style of the famous Giacometti figures.
- Love you! A large, abstract decorative sculpture made of robust artificial stone on an elegant base of real marble and painted by hand
- Perhaps the most elegant way of declaring your love and an exclusive gift idea for family and best friends
- A decorative figure with lovers - the message of this couple is all about love and friendship
- Like a bronze object, the colour varies from gold to brass to a dark brown patina
- Each Love sculpture is handmade and therefore a unique, high-quality piece. Slight deviations from the illustration are possible
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 50 cm |
| Largeur | 20 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 2.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Noir |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, socle |
| Catalogue imprimé: | objet: polyrésine, 15 x 15 x 1,50 cm socle, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Couple |
| Topic: | Christmas, Valentines Day |
| Calendrier marketing: | Février |
Évaluations
Se connecter