Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Ready for a luxurious journey through time? The Lounge swivelling armchair with its cosy egg-shaped seat and the elegant combination of genuine walnut and black leather-look cover catapults those who look at it into the Swinging Sixties with verve. But also back to the present time again - because this sophisticated design is one that lasts.
- Welcome to the club!
- A focal point in the living room
- Cosiness can look as stylish as this
- The latest variant of a precious classic of furniture design in the Sixties style
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 106 cm |
| Largeur | 82 cm |
| Profondeur | 73 cm |
| Poids | 25 kg |
| Volume (emballé) | 0,53 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, pivotant |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier laqué, Corps: Noix Panneau de fibres Plaqué, Revêtement: Cuir reconstitué, Coque d'assise: Fibre de verre, Rembourrage: 32 kg/m³ Polyuréthane, 110 kg capacité de charge maximale, 360 ° pivotant, démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Lounge |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
Se connecter