Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish all-rounder with charisma: this swivel armchair combines modern design with maximum comfort and adapts effortlessly to different living areas thanks to its compact shape. The high-quality upholstery ensures a pleasant sitting experience - ideal for relaxed reading evenings, creative time-outs at the desk or as a sophisticated eye-catcher in the dressing area. The elegant metal base adds a sophisticated touch and allows flexible movement thanks to the 360° function. Particularly effective in combination with cozy rugs, minimalist side tables or as a contrast to clean lines. A favorite piece that combines function and style in a charming way.
- Comfortable swivel armchair in pink, 83.8 x 80.7 x 83 centimetres (H/W/D)
- The armchair with practical 360° swivel function can be flexibly integrated into a wide variety of living areas
- Impresses with its high-quality textured cover in soft pink and the shiny, modern base made of robust steel
- Ideal as an accent chair in the living room, at the desk or in the dressing area thanks to its compact dimensions
- The comfortable upholstery of the seat and the soft cover create maximum seating comfort
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 86 cm |
| Largeur | 84 cm |
| Profondeur | 89 cm |
| Poids | 18 kg |
| Volume (emballé) | 0,30 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose |
|---|---|
| Details: | assise, capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise, pivotant |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier laqué, Revêtement: 100 % Polyester, Rembourrage: 25 kg/m³ Polyuréthane, assise, 110 kg capacité de charge maximale, 360 ° pivotant, démonté, 46 cm hauteur d'assise |
| Série: | Cosy |
| Calendrier marketing: | Août, Septembre |
Évaluations
Se connecter