Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Scandinavian charm meets luxurious comfort: this recliner combines elegant restraint with stylish details. The fluffy cover in a light natural shade invites you to lean back and lends the room a homely lightness. Armrests with genuine leather add a touch of elegance, while the sturdy oiled oak frame with its expressive grain adds warmth and character. Whether as a favorite spot in the living room, a stylish haven of peace in the bedroom or a high-quality statement in the reading area - this designer piece of furniture fits perfectly with modern, natural and minimalist living concepts. Ideal for combining with soft plaids, light-colored rugs and natural materials.
- Fluffy recliner in white with leather and wood details, 75 x 68 x 85 centimeters (H/W/D)
- With its fluffy cover in cream and white, this recliner is a cozy highlight in any interior
- Armrests covered with genuine cowhide add a luxurious, timeless accent
- The simple frame made of oiled solid oak impresses with its robustness and striking grain
- A homely addition to the sofa area in the living room and a real favorite anywhere else too
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 75 cm |
| Largeur | 68 cm |
| Profondeur | 85 cm |
| Poids | 15 kg |
| Volume (emballé) | 0,45 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | résistance au frottement, résistance à l'abrasion, résistance à la lumière, test de la cigarette réussi |
| Catalogue imprimé: | Structure: Chêne Bois massif Huilé, Revêtement: Polyester, Rembourrage: Rembourrage Polyuréthane, Cuir de bœuf Cuir recouvert, 100000 Martindale résistance à l'abrasion, 5 résistance à la lumière, 5 résistance au frottement, test de la cigarette réussi |
| Pièce: | Salon |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Nature |
| Calendrier marketing: | Mars |
Évaluations
Se connecter