Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The best of the Fifties: diamond pattern upholstery, filigree feet in the brass look, a velvet cover and rounded shapes. And the best thing: the armchair is also wonderfully comfortable!
- A retro armchair with delicate brass feet and chic upholstery in an elegant velvet look
- The colour combination of the two hip spice colours turmeric and curry
- An extremely comfortable wingback armchair in a modern interpretation - thanks to the double backrest upholstery and the armrests at a perfect height
- The diamond look and two colours make the armchair unmistakable
- A granny-style wingback armchair? Definitely! That what makes it a piece for aficionados!
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 103 cm |
| Largeur | 73 cm |
| Profondeur | 85 cm |
| Poids | 28 kg |
| Volume (emballé) | 0,57 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune, Marron, Orange |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, amovible, capacité de charge maximale, hauteur d'assise, monté, suspension avec sangles élastiques |
| Catalogue imprimé: | Corps: Pin Lamibois Naturel, Eucalyptus Lamibois Naturel, Rembourrage: 35 kg/m³ Polyester, Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Pied/Pieds: Acier laqué, Coussin: amovible, 150 kg capacité de charge maximale, monté, 45 cm hauteur d'assise,, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Nonna |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter