Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of chalet flair meets urban style: this armchair impresses with its fluffy surface in soft natural tones and an organic silhouette that immediately radiates comfort. The slim black metal base contrasts excitingly with the soft feel and creates a sense of visual lightness. Whether as an elegant accent in the living room, next to the dressing table in the bedroom, or as a casual reading chair, this gem is sure to attract attention. The upholstered seat and flexible base promise relaxed lounging in style. The design is particularly harmonious when combined with warm lighting, wooden elements, or graphic prints.
- Fluffy cocktail chair in beige, 76 x 66 x 73 centimeters (H/W/D)
- The cozy, soft faux fur cover in warm brown tones exudes modern chalet charm
- With its stylish design, it is ideal as an accent chair in the living room, at a desk, or in a dressing area
- The sleek black steel frame provides stability and creates a modern contrast
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 73 cm |
| Largeur | 76 cm |
| Profondeur | 57 cm |
| Poids | 14.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,26 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | Elastische Gurtaufhängung, capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise, résistance à l'abrasion |
| Catalogue imprimé: | Construction du cadre: Peuplier Panneau de particules Naturel, Pied/Pieds: Acier laqué, Rembourrage: 30 kg/m³ Polyuréthane, 100 % Polyester, 110 kg capacité de charge maximale, Pieds: démonté, 50 cm hauteur d'assise, 30000 Martindale résistance à l'abrasion, |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Lilja |
| Tendances: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendances 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
Se connecter