Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Geometry meets design art - this shelf brings movement to any living concept. With staggered compartments and a sculptural look, it creates exciting accents on the wall and skillfully plays with proportions. A real showcase for favorite books or stylish coffee table books. Particularly effective in modern interiors, combined with muted wall colors, clean lines or statement lights. Also a real highlight as a free-standing room divider. Function meets aesthetics - a piece of furniture that brings both order and expression into the home.
- Modern shelf made of solid wood in brown, 173 x 56.5 x 35 centimeters (H/W/D)
- The unusual, geometric shape makes the bookcase a visual highlight in the living area
- Offers exceptional storage space and skillfully showcases your favorite books
- Made of lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- A handcrafted unique piece made from FSC® C149863 certified wood
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 172 cm |
| Largeur | 56 cm |
| Profondeur | 35 cm |
| Poids | 17 kg |
| Volume (emballé) | 0,54 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Naturel |
|---|---|
| Details: | FSC® C149863 zertifiziertes Holz, capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, monté |
| Catalogue imprimé: | Etagère: Mangue Bois massif Laqué, 50 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, monté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Baisse de prix, Deals, En stock |
| Série: | Cubes Balance |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Lounge |
Évaluations
Se connecter