Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This purist metal shelf from KARE is an excellent choice. Reduced to the essentials, it offers a clear and modern aesthetic that enhances any room. Thanks to its simple design, it fits perfectly with various furnishing styles and at the same time offers a practical solution for organization and storage. Whether decorative objects, vases, figurines, magazines, books or boxes and baskets for small items - the designer shelf combines simple, timeless beauty with function.
- Black metal shelf with sculptural design, 200 x 90 x 40 centimeters (H/W/D)
- Minimalist yet sophisticated, this standing shelf is an eye-catcher in the living room or home office
- Five fixed shelves made of steel and toughened safety glass provide ample storage space
- Two eyelets welded to the body make it easy to securely attach the shelf to the wall
- The handcrafted bookcase is delivered fully assembled
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 200 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 40 cm |
| Poids | 36.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,93 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir, Transparent |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fabriqué à la main, monté |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu par poudre, Tablette: Verre Verre trempé ESG Clair, Tablette: 10 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, monté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Corinne |
| Calendrier marketing: | Février, Septembre |
Évaluations
Se connecter