Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Our large shelf made of lacquered wood veneer and powder-coated steel is the perfect addition to any modern living style. Its sophisticated, attractive design allows for optimal use in a variety of rooms - from the living room to the home office. With generous storage space and a striking design, this designer shelf is not only eye-catching but also extremely functional. It offers the ideal opportunity to present personal items, decorative objects and books in style and keep things tidy.
- Modern bookcase with extra drawers, 200 x 125 x 35 centimeters (H/W/D)
- The fusion of metal and oak wood makes this large floor-standing shelf a designer piece of furniture for any room
- The sides, which are clad with steel struts and serve as tilt protection, are both aesthetic and functional
- Two drawers are integrated into the shelf for stylish storage of small items and accessories
- The decorative qualities of the metal shelf are emphasized by the strut design on the back
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 200 cm |
| Largeur | 125 cm |
| Profondeur | 35 cm |
| Poids | 52.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,33 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Naturel, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Tablette: Chêne Panneau de fibres Plaqué, Etagère: Acier revêtu par poudre, 20 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Bologna |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
| Calendrier marketing: | Septembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter