Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Every day is a celebration! A bar trolley has something wonderfully sophisticated and means that you're always ready to entertain spontaneous visitors. The shape is reminiscent of the Art Deco design school and the all-over look in black makes it particularly elegant. It is also wonderfully flexible with its castors and can be used as a mobile shelf in the kitchen, bedroom or bathroom.
- Elegant serving trolley in black with dark glass tops and a touch of retro design
- The circular frame is a typical Art Deco design element - and still elegant
- Also gives the bathroom, bedroom or kitchen a style upgrade, as storage for utensils
- New Year's Eve, Easter brunch or summer party: this trolley is always ready to celebrate anywhere, and can be easily moved thanks to the castors
- Very robust: the glass in the white-grey marble look is very suitable for everyday use. This bar trolley is handmade
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 86 cm |
| Largeur | 74 cm |
| Profondeur | 40 cm |
| Poids | 11.35 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir, Transparent |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, fabriqué à la main, monté de manière fixe, sur roulettes |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu par poudre, Tablette: 5 mm Verre Verre trempé ESG Teint, Tablette: 20 kg capacité de charge maximale, monté de manière fixe, fabriqué à la main, démonté, sur roulettes |
| Pièce: | Bar, Salle à manger, Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Loft |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter