Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This cutlery set is the perfect choice for style-conscious hosts. The shimmering matt gold look radiates elegance and style, adding a touch of luxury to any table. Whether it's your morning coffee or a festive dinner with the whole family, the 16-piece set includes 4 knives, 4 forks, 4 spoons and 4 teaspoons, in other words everything you need for unforgettable moments both big and small at the dining table.
- 16-piece cutlery set in a gold finish, 6 x 14.2 x 25 cm (H/W/D)
- The shiny cutlery is made of rust-free, lacquered stainless steel
- Individual dimensions: 4x knife 23x6cm, 4x fork 20.5 x3cm, 4x spoon 20x3cm, 4x teaspoons 14.5x2.5cm
- To preserve the finish, please wash by hand with a mild detergent Not suitable for the dishwasher
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 6 cm |
| Largeur | 14.2 cm |
| Profondeur | 25 cm |
| Poids | 0.92 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle |
| Catalogue imprimé: | acier affiné laqué, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, non adapté au lave-vaisselle |
| Speciaux: | Deals, En stock, US-Fit |
| Série: | Cucina |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Mars, Avril |
Évaluations
Se connecter