Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This cutlery set brings a touch of timeless elegance to the table. The sweeping lines and delicate embellishments lend every place setting a stylish touch that harmonises with everything from classic grace to modern simplicity. Made from chrome-plated stainless steel, the ensemble impresses not only with its durable quality but also with its pleasant feel. Whether for a festive dinner or an everyday meal, the set always makes a brilliant impression. It is particularly effective when combined with simple ceramics or elegant glass accents.
- Elegant, 16-piece cutlery set made of chrome-plated stainless steel in silver
- The cutlery impresses with its curved design and elegant embossing
- Comfortable to hold and made of sturdy, chrome-plated stainless steel
- This set consists of four forks, four knives, four soup spoons and four teaspoons
- For a long service life, we recommend cleaning by hand. Not microwave safe
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 25 cm |
| Largeur | 14.2 cm |
| Profondeur | 6 cm |
| Poids | 1.43 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent |
|---|---|
| Details: | non adapté au micro-onde |
| Catalogue imprimé: | Acier affiné poli, non adapté au micro-onde |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Besteck |
Évaluations
Se connecter