Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Black elegance in a sleek design: this 16-piece cutlery set made of chrome-plated stainless steel combines modern design with high functionality and timeless sophistication. The shiny surface ensures a stylish appearance on any table, while the ergonomic design guarantees comfortable handling. Whether for everyday dinners or special occasions, this set makes every place setting an eye-catcher. Dishwasher safe for easy care, it also adds a fashionable touch when combined with glass accents, minimalist tableware or colour-coordinated accessories.
- Modern, 16-piece cutlery set made of chrome-plated stainless steel in black
- The cutlery impresses with its slim design and shiny black finish
- Comfortable to hold and made of sturdy, chrome-plated stainless steel
- This set consists of four forks, four knives, four soup spoons and four teaspoons
- Dishwasher safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 25 cm |
| Largeur | 14.2 cm |
| Profondeur | 6 cm |
| Poids | 1 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde |
| Catalogue imprimé: | Acier affiné poli, Acier inoxydable revêtement titane, adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Besteck |
Évaluations
Se connecter