Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This luxurious designer cushion brings colourful dragonflies and delicate flowers with a touch of the exotic into your home. The Tropical Garden Fringe cushion has a removable zippered cover in a velvet look. The golden fringes that stylishly frame the motif provide glamorous highlights. The cushion is not only extremely comfortable, but also ensures a sophisticated interior ambience in terms of quality and design.
- A glamorous upgrade for any room: the decorative cushion with iridescent colourful dragonflies on a black background framed by a fringed edge in gold
- Eye-catching: with a size of 45 x 45 cm the square decorative cushion is a beautiful focal point on the sofa and armchair in the living room, or the bed in the bedroom
- A luxurious shimmer is ensured by the velvet fabric of the cushion cover and the glamorous border
- Removable cover: the decorative cushion with filling has a removable cover that is fitted with a zip
- Easy to care for: the cover of the decorative cushion can be machine washed at 30 degrees
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.55 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Multicolore, Noir |
|---|---|
| Details: | Lavage en machine, avec fermeture éclair |
| Catalogue imprimé: | : 100 % polyester, : 100 %, 30 °C Lavage en machine, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Chambre à coucher, Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Retro Elegance |
Évaluations
Se connecter