Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish statement with a cozy factor: this rust-red decorative pillow brings warmth and character to your interior. The intense color scheme creates powerful accents, while the striking texture of the surface provides exciting contrasts. Whether on the sofa, in your favorite armchair, or decoratively on the bed, this home accessory adds depth and vibrancy to modern rooms. The velvety cover invites you to linger and underlines the cozy charm. The cushion is particularly effective in minimalist or natural interior design concepts, creating a harmonious interplay of comfort and style.
- Textured decorative cushion in red, 10 x 45 x 45 centimeters (H/W/D)
- Rich rust red and the special surface texture add a modern color accent
- The velvety soft cover ensures comfort on the sofa, armchair, or in bed
- The cushion fits perfectly into minimalist, modern, and urban living styles
- Removable cover with zipper, filling cushion included in delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rouge |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 350 g Coton, avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Royal |
Évaluations
Se connecter