Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A fluffy dream in cream: this cushion with a faux fur cover transforms any home into a stylish comfort zone. The wonderfully soft surface invites you to snuggle up and brings an extra dose of coziness to any living concept - whether on the sofa, in the reading chair or as a delicate highlight on the bed. In elegant cream-white, it blends harmoniously into natural color schemes and underlines warm wood nuances as well as light textiles. Ideal for Scandi or boho-style interiors, where soft tones and tactile materials set the tone. A homely all-rounder that is both elegant and cozy - perfect for relaxing in style.
- Fluffy cushion with faux fur cover in cream-white, 40 x 40 x 10 centimetres (H/W/D)
- Soft and cuddly, the cushion adds a large portion of comfort and style to the interior
- In soft creamy white, the cushion harmonizes perfectly with natural living styles, light sofas and warm wood or cream tones
- For cozy feel-good moments, whether on the sofa, in your favorite armchair or on the bed
- Removable cover with zipper, filler cushion already included
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 40 cm |
| Largeur | 40 cm |
| Profondeur | 10 cm |
| Poids | 0.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, nettoyage à sec |
| Catalogue imprimé: | 100 % Polyester, 100 % Polyester, nettoyage à sec, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Mika |
| Topic: | Valentines Day |
Évaluations
Se connecter