Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of wilderness meets boho glam: this decorative cushion brings life to any sofa with its animal print and playful fringing. The mix of exotic pattern and textile texture creates exciting contrasts and makes the accessory a stylish eye-catcher. Perfect for spicing up plain seating furniture or adding the finishing touch to a bed set-up. Combined with velvet, linen or natural materials, it creates a casual yet elegant look. Whether as a solo star or in a mix with other prints - this cushion brings personality into play and gives the room a touch of urban nonchalance.
- Decorative cushion with leopard pattern in gold and black, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- The cushion impresses with its opulent leopard pattern in luxurious, dark color nuances
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the velvety soft cover
- The extravagant fringed card in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.58 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Marron, Multicolore, Noir |
|---|---|
| Details: | Lavage en machine, avec fermeture éclair, chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 3 % Polyuréthane, rembourrage: Polyester, 97 % Polyester, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 30 °C Lavage en machine, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Leo Fringe |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Mars |
Évaluations
Se connecter