Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish accent with a moment of brilliance: this decorative cushion creates elegant highlights in the interior with its sophisticated motif and refined fringing. The shimmering fabric gives sofas, armchairs or beds a luxurious touch and adds that certain something to the living room ambience. Particularly effective in combination with velvet, metallic accessories or furniture in dark tones. As a soloist or in a mix with other cushions in gold, black or cream, it brings depth and sophistication to any interior. A glamorous home accessory that combines comfort and design in a charming way.
- Elegant decorative cushion in gold and blue, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- Adds glamorous accents with its elegant color combination and minimalist leaf motif
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.59 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu, Doré |
|---|---|
| Details: | Lavage en machine, avec fermeture éclair, chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester, rembourrage: Polyester, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 30 °C Lavage en machine, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Retro Elegance |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter