Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This decorative cushion combines exotic charm with stylish elegance. The graceful leopards in white stand out artfully against the deep green background with tropical leaves. The fine border in black rounds off the design harmoniously and gives the accessory a luxurious touch. Perfect for adding a touch of extravagance to sofas, armchairs or beds - ideal for modern living environments with a touch of wildness and elegance.
- Green decorative cushion with leopard motif, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- Exudes jungle flair with a delicate leopard motif and tropical plant elements
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the soft cover in muted green
- The extravagant fringed edge in black creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore, Noir, Vert |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, nettoyage à sec |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), rembourrage: 100 % Polypropylène, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, nettoyage à sec, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Chambre à coucher, Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Calendrier marketing: | Août |
Évaluations
Se connecter