Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Exoticism meets elegance - this decorative cushion brings a touch of wilderness into the living room with its detailed jungle motif in rich green and elegant gold. The velvety cover shimmers depending on the light and lends the design a luxurious depth. The opulent fringed edge in gold artfully rounds off the cushion and ensures a stylish appearance on the sofa, bed or favorite armchair. Combined with dark velvet tones, wood or golden accessories, it creates an exciting look with character. Ideal for interiors that like to stand out - stylish, expressive and anything but ordinary.
- Large decorative cushion with jungle motif in green and gold, 55 x 55 x 12 centimetres (H/W/D)
- Exudes glamorous jungle flair with detailed motifs in sophisticated colors and a shimmering look
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the velvety soft cover and generous dimensions
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Each cushion is unique and handmade, the filling cushion is already included
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 55 cm |
| Largeur | 55 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.88 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore, Vert |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, lavage à la main |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 100 % Polyester, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, lavage à la main, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Jungle Fever |
Évaluations
Se connecter