Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A splendid cushion for the bed, sofa and armchair with nostalgic glamour and a gang of monkeys gyrating merrily between banana trees and palm leaves. Easy to combine with plain cushions and other motifs in the current jungle look.
- Square throw cushion with an exotic print on a lightly shimmering cover and fringed edge
- Monkey business in the jungle in the style of historical tapestries in the colours petrol, green and golden yellow
- Gives every sofa more style and cosiness as a decorative cushion
- The cushion in its jungle costume goes well with all neutral colours and adds a harmonious touch of colour
- A practical feature: the decorative cushion has a zip, so the cover made of synthetic fibre can be washed by hand, filling included
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore, Vert |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, lavage à la main |
| Catalogue imprimé: | revêtement: polyester, rembourrage: polyester, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, lavage à la main, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Jungle Fever |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Retro Elegance |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Août |
Évaluations
Se connecter