Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real statement piece with the wow factor: this extravagant cushion brings a breath of fresh air to the interior with its wild giraffe motif and abstract shapes in bright colors. Sparkling details made from handmade ornaments add a touch of glam and make the accessory a highlight on the couch, lounge chair or day bed. The soft, velvety fabric not only invites you to lean back, but also adds a stylish touch of extravagance to any feel-good oasis. Particularly cool in a mix with plain-colored textiles or on patterned sofas in a maximalist style. A decorative eye-catcher with character - charmingly wild and luxurious at the same time.
- Colorful decorative cushion with giraffe motif, 45 x 45 x 25 centimeters (H/W/D)
- The giraffe, surrounded by abstract motifs and shapes in bright colors, sets wild and unusual accents
- Detailed, glittering handmade ornaments lend the cushion extravagance and modern glamour
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the velvety soft cover
- Cover removable with zipper, filling cushion already included
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 20 cm |
| Poids | 0.72 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, fabriqué à la main, nettoyage ponctuel |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester, Rembourrage: 100 % Polyester, Éléments décoratifs: 100 % Velours, fabriqué à la main, avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Fantasy |
Évaluations
Se connecter