Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This black decorative cushion with an abstract face motif adds a creative touch to any room. The fine white lines give the design a modern, artistic touch, while the velvety soft cover ensures ultimate comfort. Perfect in minimalist, urban or contemporary interiors, it blends harmoniously into any setting. It makes for a stylish eye-catcher and becomes an unobtrusive highlight on the sofa, armchair or bed.
- Black decorative cushion with abstract motif, 45 x 45 x 10 centimetres (H/W/D)
- Fine, white lines form abstract faces and create a modern, artistic look
- The soft velvet-look cover ensures coziness on the sofa, armchair or in bed
- The cushion blends in perfectly with minimalist, modern and urban living styles
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Noir |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, nettoyage à sec |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), rembourrage: 100 % Polypropylène, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, nettoyage à sec, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Chambre à coucher, Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Topic: | Valentines Day |
Évaluations
Se connecter