Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real character piece with texture and style: this cushion scores points with its exciting color combination, artistic leather details and fine braided structure, subtly reminiscent of traditional craftsmanship. The mix of materials gives sofas, armchairs and beds a modern touch with a charming twist. Particularly effective in combination with natural tones, coarse linen fabrics or dark wood. As a stand-alone piece, it makes a stylish statement
in an arrangement with other textiles, it creates a harmonious look with depth. Decorative cushions such as this one not only bring comfort, but also personality and visual interest to the interior.
- Luxurious cushion with textured mix in black, white and green, 45 x 45 x 10 centimetres (H/W/D)
- An elegant interplay of black and white textures and dark pine green
- Elegant details and braiding in a leather look create stylish accents on the sofa, armchair or bed
- The carefully handcrafted cover is removable with a zipper
- The comfortable filling cushion is included in the scope of delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.57 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir, Vert |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, nettoyage à sec |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 80 % Polyuréthane, 20 % Polyester, rembourrage: 100 % Polypropylène, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, nettoyage à sec, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Chambre à coucher, Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Ella |
Évaluations
Se connecter