Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A decorative highlight with an artistic touch: this cushion brings a breath of fresh air to the living room with its finely embroidered curves in vibrant green and bright yellow. The soft lines give the design a natural dynamic and make it the ideal accent piece for simple upholstered furniture or color-coordinated textile worlds. Carefully crafted by hand, it combines craftsmanship with a modern sense of style. Whether on your favorite armchair, bed or as a splash of color on the sofa - this piece of jewelry adds lightness and a touch of summer feeling to the room. Ideal in a mix with natural tones or golden accessories.
- Decorative cushion with flowing motif in green and yellow, 45 x 45 x 25 centimetres (H/W/D)
- Finely embroidered, softly curved contours bring dynamism to any living landscape
- The combination of sunny yellow and lush green creates a harmonious, inviting atmosphere
- The carefully handcrafted cushion is an eye-catcher on the sofa, armchair or bed
- Removable cover with zipper, filler cushion already included
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 20 cm |
| Poids | 0.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune, Vert |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, fabriqué à la main, nettoyage ponctuel |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester, Rembourrage: 100 % Polyester, Éléments décoratifs: 100 % Velours, fabriqué à la main, avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Electric Feeling |
Évaluations
Se connecter