Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Soft elegance meets modern design: this decorative cushion with its geometric pattern in delicate beige adds a lively touch to any living space. The velvety-soft cover invites you to relax with its pleasant feel and at the same time creates an elegant atmosphere. Whether placed on the sofa, armchair, or bed, the cushion adds subtle, harmonious accents and stylishly completes the interior. The practical, removable cover with zipper makes cleaning easy. Versatile and combinable, this accessory is ideal for making rooms cozy and inviting.
- Modern decorative cushion with pattern in beige, 45 x 45 x 6 centimetres (H/W/D)
- With its geometric pattern in soft beige, this cushion brings dynamism to any living space
- The velvety soft cover creates an inviting and luxurious atmosphere
- Adds harmonious and clear accents to your sofa, armchair, or bed
- Removable cover with zipper, filling cushion included in delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.54 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 350 g Coton, avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
Évaluations
Se connecter