Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A cushion like a small work of art: the interplay of black and white meets a lively texture reminiscent of patterns inspired by nature. The soft fabric adds comfort, while the dynamic design fills modern rooms with movement and character. On a sofa, armchair, or bed, it adds stylish accents without being overpowering. Especially in minimalist or urban interiors, it unfolds its effect as a calm eye-catcher—harmonious, expressive, and with a touch of casual elegance.
- Textured decorative cushion in black and white, 10 x 45 x 45 centimeters (H/W/D)
- The contrast between black and white and the unique surface texture add a modern touch
- The velvety soft cover ensures comfort on the sofa, armchair, or in bed
- The cushion fits perfectly into minimalist, modern, and urban living styles
- Removable cover with zipper, filling cushion included in delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.56 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 350 g Coton, avec fermeture éclair, nettoyage ponctuel |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
Évaluations
Se connecter