Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Sunny floral splendour for every room: this decorative cushion in delicate pastel yellow transforms your sofa, armchair or bed into a little oasis of well-being. The finest embroidery depicts floral motifs, pine cones and leaves, while the golden cord edging adds a touch of elegance and glamour. The cushion is lively, cheerful and elegant at the same time – a real eye-catcher that instantly enhances any room. The removable cover made of 100% linen ensures a natural, high-quality feel, is easy to clean and makes the cushion versatile. The filling cushion is already included and perfectly rounds off the comfortable design.
- Decorative cushion with floral embroidery and golden details in yellow, 50 x 50 x 1 centimetres (H/W/D)
- The decorative cushion in delicate pastel yellow adds lively accents with floral and plant motifs
- Fine embroidery and golden cord edging make this cushion an elegant highlight on your sofa, armchair or bed.
- The removable cover made of 100% linen creates a high-quality, pleasant look and feel.
- Removable cover with zip fastening, filling cushion included in delivery
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 50 cm |
| Largeur | 50 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 1.08 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune |
|---|---|
| Details: | avec fermeture éclair, lavage à la main |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Draps lin, Rembourrage: 100 % Polyester, Éléments décoratifs: 100 % Polyester, lavage à la main, avec fermeture éclair |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter