Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Pretty decorative arrangements and odds and ends not only find a safe place in bowls, but are also shown off to their best advantage. This china bowl has a particularly positive charisma. The fan shape made of radiant white china with gold resembles a ginkgo leaf, which in Asia is a symbol of love and friendship. A real beauty!
- Flat, white porcelain bowl in the shape of a ginkgo leaf with a golden highlight
- The elegant glamour look that sets a beautiful highlight on the sideboard or table. Practical: the bowl is dishwasher-safe
- A highly symbolic furnishing accessory that looks great even without any contents, because ginkgo leaves bring luck
- A beautiful decorative bowl in the bathroom, too: for example for rolled-up guest towels and make-up bits and pieces
- Happiness is a real gift - that's why this bowl is a wonderful souvenir with symbolic character
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 5.7 cm |
| Largeur | 28 cm |
| Profondeur | 28 cm |
| Poids | 0.66 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Doré |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | porcelaine galvanisée, adapté au lave-vaisselle, 518 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Salle à manger, Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Ginkgo Elegance |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Juin, Décembre |
Évaluations
Se connecter